I letos se v Praze o uplynulém víkendu konalo Shinbukan taikai ( seminář ZNKR iaidó, zkoušky do 3.danu a soutěž jednotlivců a týmů ). O výuku se letos postarali čeští 5.dani (Balvín, Hyndrák, Kolísek a Štěpánová) , z Polska je doplnil také 5.dan Adam Majchrzak. Kvůli problémům s omezením koronakrize letos pořadatelé dostali svolení pořádat akci bez osobní účasti Victora Cooka, který v minulosti vedl tuto akci. Od nás z Kokki dojo se zůčastnil pouze Vladimír Hyndrák, který vyučoval a seděl jako porotce při zkouškách a i při taikai.
Akce, iaidó, JaponskoKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Výsledky Mistrovství Japonska v iaidó
V časopisu Toranomaki č.93 (rok vydání 2010) jsem si všimnul, že jsou uvedeny výsledky ročníků vítězů Mistrovství Japonska v iaidó (7.dan, 6.dan, 5.dan, týmy). Překvapilo mě, že v jsem tam narazil také na jméno Harada Kazuhiro z Jamagaty 原田 一廣 (山形) – vítěz kat.7.dan 34.ročník – rok 1999 (Heisei 11). Nevzpomínám si, že by toto pan Harada někdy zmiňoval. Je to příjemné zjištění.
Jednodenní stáže iaidó ve Zlíně, které vedl Vladimír Hyndrák (5. dan), se v sobotu 11. července zúčastnila pouhá desítka iaidistů. Díky tomu měli všichni dost prostoru na cvičení i dotazy. Tentokrát jsme se rozcvičili pomocí základních techniky a ZNKR kat, abychom velkou část semináře věnovali katám čúden z Musó šinden rjú. Po vynucené přestávce a různých improvizovaných cvičeních venku, v našich obývacích pokojích a koupelnách, nám byla podána koňská dávka informací. Z hlav a kolen všech účastníků se jen kouřilo. Na závěr stáže jsme se pokochali ukázkou celé série, tj. deseti kat Hasegawa eišin rjú iai.